• čet
    Feb
    Glasbena šola Velenje

Začetek seminarja bo 15. februarja 2018 ob 9.30. Seminar bo nato potekal do 17. februarja 2018, v dopoldanskem času s pričetkom ob 9.30 in v popoldanskem času ob 14.00 v orgelski dvorani glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje.

Preberite več o predavatelju in dogodku samem na spletni strani GŠ Velenje

• tor
    Mar
    Zavod sv. Stanislava v Ljubljani

Na 47. tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije bo nastopilo tudi kar nekaj orglavcev. Prva etapa tekmovanja se bo zvrstila 6. 3. 2018, druga pa dan za tem, obe v Glasbeni šoli v Zavodu sv. Stanislava.

Našim članom želimo veliko uspeha ter veselja ob muziciranju!

Kliknite tukaj za povezavo na urnik tekmovanja TEMSIG

• sre
    Apr
    Gradec, Avstrija

Slovensko orgelsko društvo 25. 04. 2018, organizira orgelsko pot v Gradec!

Tudi letos nadaljujemo s tradicijo organizacije orgelskih poti. Tako smo bili v preteklih letih v Zagrebu, na Dunaju, v Budimpešti, Ljubljani, Salzburgu, v aprilu 2017 pa v Zadru.

V Gradcu trenutno študirajo trije naši člani, zato se zdi čas ravno pravšnji za obisk.
    V prestolnici avstrijske Štajerske si bomo ogledali več različnih instrumentov, meddrugim tudi na Inštitutu za cerkveno glasbo in orgle, Univerze za glasbo in upodabljajočo umetnost Gradec, ob tem pa občudovali tudi staro mestno jedro Gradca, ki je uvrščeno v UNESCO svetovno kulturno dediščino, v njem pa najdemo tudi nekaj zanimivih sodobnih zgradb kot sta Kunsthaus in Murinsel.

ob 17. uri Župnijska cerkev sv. Antona Puščavnika na Brezovici

16. revija mladih slovenskih orglavcev se bo tokrat odvijala na Močnikovih orglah iz leta 2016 v župnijski cerkvi sv. Antona Puščavnika na Brezovici pri Ljubljani.
    Vljudno vabljeni, da številnim izvajalcem prisluhnete 25. maja ob 17. uri.

Jun
    20:00Župnijska cerkev sv. Trojice, Sveta Trojica v Slovenskih goricah

Otvoritveni koncert že 17. slovenskega orgelskega ciklusa se bo odvil v cerkvi Sv. Trojice v Slovenskih goricah. Tjaša Drovenik bo izvajala program z deli skladateljev Bruhnsa, Bacha in Regerja, začinjen z orgelskimi skicami na melodije črnskih duhovnih pesmi.
    Koncert bo 29. junija ob 20. uri.
    Vljudno vabljeni!

• ned
    Sep
    11:00Romarska cerkev sv. Križa, Sv. Križ nad Belimi Vodami