SLOVENSKO ORGELSKO DRUŠTVO

domov | kontakt       english | deutsch

SOD

Slovenski orgelski dan 2010 [18. september 2010]

Ena najlepših baročnih cerkva na Slovenskem, cerkev Oznanjenja Devici Mariji v Velesovem (Adergas), je bila 18. septembra 2010 glavno prizorišče letošnjega SLOVENSKEGA ORGELSKEGA DNE. Osrednji dogodek tokratnega orgelskega praznika je bil koncert Christopherja Stembridgea, ki se je na tamkajšnjih orglah Orglarstva Močnik predstavil z deli Frescobaldija, Buxtehudeja, D. Scarlattija, Bacha in Marcella. Rednega letnega občnega zbora Slovenskega orgelskega društva to pot zaradi izrednih vremenskih razmer po Sloveniji izjemoma ni bilo moč izvesti, smo pa lahko prisluhnili še predstavitvi orgel, med sv. mašo in koncertom nato še umetnostno-zgodovinski predstavitvi baročnega svetišča samega, večer pa se je sklenil s sprejemom in glasbo na zgodovinskih inštrumentih s tipkami, o katerih so se obiskovalci lahko tudi dodobra poučili.

Slikovni utrinki:

info@orgelsko-drustvo.si