Vabilo na redni občni zbor Slovenskega orgelskega društva

VABILO

na javno predstavitev knjige ORGLE SLOVENIJE,
ki bo v soboto, 20. 10. 2018 ob 10.00 v Orgelski dvorani Glasbene šole Velenje.

Slovenski narod je od vseh začetkov orgelski kulturi enakovreden sopotnik. Sedem stoletij dokumentirano. Plod te kulture je 1094 glasbil, ki stojijo in pojejo po cerkvah, muzejih, šolah in dvoranah. Vseh 1094 smo z letom 2018, ko Evropska skupnost vrednote dediščine posebej izpostavlja, ujeli v knjigo ORGLE SLOVENIJE.

Besedila je prispeval naš priznani muzikolog dr. Edo Škulj, fotografije je posnel Jurij Dobravec, skrbnik podatkovne zbirke Ars organi Sloveniae, ki bo predstavitev knjige tudi vodil.

Na javni predstavitvi bo v skladu z Zakonom o enotni ceni knjige nuden popust, zato bo cena izvoda za takojšnje plačilo z gotovino znižana s 83€ na 75€.

Za tem bo sledil redni občni zbor Slovenskega orgelskega društva.

DNEVNI RED:

1.    Izvolitev delovnega predsedstva

2.    Poročilo o delu Slovenskega orgelskega društva v preteklem obdobju

3.    Finančno poročilo

4.    Volitve novih organov društva

5.    Sprejem letnega načrta Slovenskega orgelskega društva

6.    Razno

Člani lahko morebitne pripombe in dopolnitve dnevnega reda pisno sporočite do 13. oktobra 2018 na elektronski naslov info@orgelsko-drustvo.si.  Prosimo vse, ki želijo kandidirati za organe društva, da nam do 13. oktobra 2018 to pisno sporočijo na zgoraj navedeni elektronski naslov.