• ned
    tor
    Mar
    Glasbena šola Velenje

Slovensko orgelsko društvo z veseljem najavlja 17. MEDNARODNO ORGELSKO ŠOLO pod vodstvom dunajskega koncertnega orglavca in pedagoga WOLFGANGA KOGERTA, ki bo potekala na Glasbeni šoli Velenje od 28. do 30. 3. 2021. Več informacij najdete v priloženi zgibanki ali na spodnjem linku.

Ker je število aktivno sodelujočih omejeno, rezervacije mest pobiramo že sedaj! Vsi interesenti pohitite s prijavami.
    Lep pozdrav in ostanite zdravi!
    Andreja Golež Gruden
    predsednica Slovenskega orgelskega društva
  • sob
    Jun
    ob 20. uriKatedrala sv. Mohorja in Fortunata Gornji Grad

Vljudno vabljeni na prvi koncert 19. slovenskega orgelskega ciklusa!

• tor
    Jun
    Spletni dogodek

Slovensko orgelsko društvo v soorganizaciji  z  Glasbeno in baletno šolo Antona Martina Slomška v Mariboru ob koncu  letošnjega šolskega leta izvedlo 18. revijo slovenskih mladih orglavcev

Prvotno je bila le-ta predvidena v živo na mariborskem Pobrežju, nakar smo se glede na dosedanjo nestabilno epidemiološko situacijo odločili, da jo izvedemo v spletni obliki z videoposnetki. Ker je osrednja ideja že tradicionalne orgelske revije spoznavati orgelske instrumente po Sloveniji, bo tokrat v omenjenem spletnem dogodku priložnost slišati mlade orglavke in orglavce na kraljici glasbil iz različnih slovenskih krajev.

• sob
    Sep
    ob 19:30Cerkev Marije Matere Cerkve, Maribor - Pobrežje
    Lepo vabljeni na 2. koncert v okviru 19. slovenskega orgelskega ciklusa!
    V soboto, 11. 9. 2021, ob 19.30 bo kraljica glasbil zazvenela ob zvokih violine v slovenski štajerski prestolnici v Župnijski cerkvi Marije Matere cerkve, na Pobrežju v Mariboru.
    *Vstop prost, pri tem obvezno izpolnjevanje PCT-pogoja (za osebe nad 15 let).

plakat ciklus 2021 (pobrežje)

Sep
    ob 19. uriCerkev Marijinega oznanenja Velesovo - Adergas

Vljudno vabljeni na že 3. koncert 19. slovenskega orgelskega ciklusa. Nastopila bo Ana Benedičič, ki je orgle študirala v Kopenhagnu (Danska) in Göteborgu (Švedska), kjer je letos študij zaključila z magistrskim koncertom. V zadnjih letih je imela več uspešnih nastopov doma in v tujini ter je dejavna glasbena pedagoginja. Na koncertu se bo predstavila z deli Sweelincka, Weckmanna, Buxtehudeja, Bacha in Arva Pärta.

Udeležba je pogojena s predložitvijo potrdila PCT, vstopnine pa ni. Lepo vabljeni!

Plakat ciklus 2021 (Velesovo)

• ned
    ob 18. uri (Preko spletne platforme Zoom)

Spoštovani!

Vabljeni na REDNI OBČNI ZBOR Slovenskega orgelskega društva 27. novembra 2021 ob 18.00, preko spletne platforme Zoom.

DNEVNI RED:

1. Izvolitev delovnega predsedstva
    2. Poročilo o delu Slovenskega orgelskega društva v preteklem obdobju
    3. Finančno poročilo
    4. Sprejem letnega načrta Slovenskega orgelskega društva
    5. Sprememba statuta društva
    6. Razno

Člani lahko morebitne pripombe in dopolnitve dnevnega reda pisno sporočite do 20. novembra 2021 na naslov Slovensko orgelsko društvo, Jenkova 4, 3320 Velenje ali elektronski naslov info@orgelsko-drustvo.si.

Prisrčno vabljeni!

Za Slovensko orgelsko društvo:
    Andreja Golež Gruden,
    predsednica