Apr
    ob 17:30Zavod sv. Stanislava
    Z veseljem vas vabimo na 19. revijo mladih slovenskih orglavcev, ki bo v petek,
    8. 4. 2022, Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani,  potekala po naslednjem sporedu:
    ‒ 17:30 v Dvorani Matije Tomca:
       Pozdravni nagovor in predstavitev projekta Orgelkids
    ‒ 18:00 v cerkvi sv. Stanislava
       19. revija mladih slovenskih orglavcev
    ‒ 19:50 pred cerkvijo sv. Stanislava
       Razdelitev priznanj za udeležbo in pogostitev.
    Letošnja revija v soorganizaciji Glasbene šole v Zavodu sv. Stanislava bo z nekolikšno zakasnitvijo zaradi epidemije obeležila tudi 20-letnico zavodskih orgel (2000) in 20-letnico društva (2001), zato upamo, da si bomo v petek vsi skupaj pričarali tudi vsaj malo prazničnega vzdušja!

Za več informacij kliknite tukaj: Orgelska pot na Gorenjsko

• tor
    Jun
    19:30Cerkev sv. Jožefa, Celje

Vabljeni na 1. koncert 20. jubilejnega slovenskega orgelskega ciklusa, na katerem se nam bo predstavila mlada orglavka KLARA KOVAČ, z glasbenimi gostjami.

Koncert bo v torek , 21. junija 2022 ob 19.30, v cerkvi Sv. Jožefa v Celju.

Vstop je prost!

Prisrčno vabljeni, da praznujete z nami!

Plakat (Klara Kovač, Celje)

• čet
    Jun
    19:30Župnijska cerkev Marije Vnebovzete, Šmarje pri Jelšah

Vabljeni na 2. koncert 20. jubilejnega slovenskega orgelskega ciklusa, ki ga Slovensko orgelsko društvo pripravlja skupaj z Muzejem baroka Šmarje pri Jelšah.

Prisluhnili boste lahko duu Aerophonia, v zasedbi Tjaše Drovenik Adamec na orglah in Weronike Partyka (Poljska) na saksofonu.

• ned
    Avg
    17:00Cerkev sv. Bolfenika v Trnovski vasi

Vabljeni na 3. koncert 20. jubilejnega slovenskega orgelskega ciklusa, na katerem se nam bo predstavil avstrijski orglavec Sebastian Trinkl.
    Nastopil bo 28. avgusta v cerkvi sv. Bolfenika v Trnovski vasi.

Sep
    19:30Dvorana Marjana Kozine, Slovenska filharmonija, Ljubljana

Ste si že kdaj ogledali film z živo glasbeno spremljavo?
    17. septembra v Slovensko filharmonijo prihaja dogodek, ki je v slovenskem prostoru prava redkost – ORGELSKI KINO! Priznani francoski orglavec Baptiste-Florian Marle-Ouvrard bo na velike orgle Slovenske filharmonije izvajal živo improvizirano glasbo k legendarnemu nememu filmu Zora: pesem dveh ljudi (Sunrise: A Song of Two Humans). Ameriška ljubezenska drama iz leta 1927 govori o dvojnem življenju glavnega junaka Sunrisea, ki se je zapletel v ljubezenski trikotnik med svojo ljubečo ženo in žensko iz mesta. Kakšen bo dokončni razplet ob zori?

Orgelski kino je celovečerni dogodek, na katerem se na platnu predvaja nemi film, sliko pa dopolnjuje na orgle improvizirana živa glasba. Ta filmska zvrst se je po svetu najbolj širila v dvajsetih letih prejšnjega stoletja, dokler je ni izrinila filmska glasba, danes pa znova pridobiva na popularnosti. Pred štirimi leti smo orgelski kino s filmom Fantom iz opere (1929) prvič v zgodovini pripeljali v veliko dvorano Slovenske filharmonije ter z dogodkom navdušili veliko ljudi.

Karte za dogodek je možno kupiti na spletni strani http://www.entrio.si (https://www.entrio.si/event/orgelski-kino-12072) in njihovih prodajnih mestih (predprodaja) ter 90 minut pred začetkom koncerta v Slovenski filharmoniji.

Cena vstopnic:
    16€ /11€*
    * popust za otroke, dijake, študente, upokojence, skupine in člane Slovenskega orgelskega društva

Orgelski kino

Peugeot_KPZ_Tišina_telop_V01_pra_Page_2-1Peugeot-Brand-Logo-RVB-DBG-1Logo-Avtohisa-Vic-1ODMb-znak_barvni2-1Sepculo-d.o.o_logotip

Okt
    ob 20:00Stolnica Marijinega vnebovzetja, Koper

Ciklus orgelskih koncertov 2022

Dela avstrijskih in francoskih skladateljev ter improvizacije na teme slovenskih in italijanskih cerkvenih pesmi
    Peter Planyavsky, orgle

• tor
    ob 14:30GŠ Ljubljana Vič-Rudnik, Gradaška ul. 24, Ljubljana

Lepo vabljeni na javno predstavitev otroških delavnic s sestavljivimi orglami Orglekids Slovenija,
    v torek, 15.11.2022 ob 14:30 v dvorani GŠ Ljubljana Vič-Rudnik, Gradaška ul. 24, Ljubljana.

Več o Orglekids lahko preberete na naslednji povezavi: https://orgelsko-drustvo.si/orglekids/

• sre
    ob 14:30GBŠ Antona Martina Slomška, Vrbanska c. 30, Maribor
    v sredo, 16.11.2022 ob 14:30 v dvorani GBŠ Antona Martina Slomška, Vrbanska c. 30, Maribor.
    ob 18.00GŠ Velenje, Jenkova c. 4, Velenje
    Lepo vabljeni na javno predstavitev otroških delavnic s sestavljivimi orglami Orglekids Slovenija,
    v petek, 25.11.2022 ob 18:00 v orgelski dvorani GŠ Velenje, Jenkova c. 4, Velenje.
    ob 19:30Uršulinska cerkev sv. Trojice, Ljubljana

Ignacij Hladnik in Max Reger - orgelska sodobnika
    Tjaša Drovenik Adamec, orgle

ob 19:30Glasbena šola Velenje

V petek, 25. 11. 2022 bo v Orgelski dvorani GŠ Velenje koncert nagrajenk Temsig v okviru 20. slovenskega orgelskega ciklusa.
    Nastopili bosta Katarina Rupert in Danijela Slana, pričetek koncerta je ob 19:30, vstop pa je prost.

• sre
    Dec