Popotovanje po sledeh orgelske romantike v Ljubljani

Drage ljubiteljice in ljubitelji orgel!

V nedeljo, 3. marca 2024, ob 19.30 bo v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v srebrnem abonmaju na največjih slovenskih orglah koncertiral prof. Martin Sturm, sijajen improvizator in interpret ter eden najmlajših profesorjev orgel na nemških visokih šolah za glasbo.

V okviru njegovega prvega slovenskega koncertnega gostovanja Vas v soboto, 2. marca 2024, lepo vabimo na popotovanje po sledeh orgelske romantike v Ljubljani. Pričeli bomo ob 10.00 pri zgodovinskih orglah Franca Goršiča v Uršulinski cerkvi sv. Trojice. Po krajšem premoru, v katerem bo poskrbljeno za prijetno vzdušje ob skodelici kave, se bomo odpravili v ljubljansko stolnico sv. Nikolaja k orglam Goršičevega učenca Ivana Milavca. Obe pomembni glasbili bo zvočno predstavil prof. Martin Sturm s svojimi improvizacijami.

Veselimo se Vaše udeležbe, vprašanj in glasbenih izzivov, ki jih boste lahko zastavili našemu gostu.

Organizacija: Orglarska šola v Ljubljani v sodelovanju z GŠ Ljubljana Vič-Rudnik