Nathan Laube – dobrodelni koncert za Orglarstvo Močnik

Do yourself a favor and come to enjoy his concert –
Tako vabijo po svetu na izjemne koncerte, ko zaigra NATHAN LAUBE (ZDA).
Navdušeni kritiki in poslušalci mlademu zvočnemu geniju redno sledijo na koncertih v londonski Royal Festival Hall, Berlinski filharmoniji, dunajskem Musikvereinu, v stolnicah po celem svetu (od pariške NotreDame in londonske St. Paul, do njegove inavguracije novih orgel dunajske stolnice Stephansdom ter v stotinah drugih v Evropi in Ameriki).
Nathan je tudi prejemnik ameriške glasbene nagrade GRAMMY.
Po njegovem nedavnem koncertu BBC Proms je nabito polna dvorana več minut stoje ploskala, tako pa mladeniča opisujejo v Kanadi: www.rcco.ca/Nathan-Laube


V Ljubljano prihaja neposredno po inavguraciji novih orgel v osrednji koncertni dvorani v Helsinkih.
NATHAN LAUBE želi svoj sobotni koncert podariti – DOBRODELNI KONCERT V POMOČ ORGLASRSTVU MOČNIK.
Orgle Tomaža Močnika so v mednarodnih krogih zelo visoko ocenjene – žal so poplave 4. avgusta 2023 uničile njegovo delavnico in orodja. Številni vodilni orgelski umetniki iz Evrope in ZDA so se že samodejno javili, da želijo z dobrodelnimi koncerti pomagati k vrednotenju Močnikovih orgel in spodbujati vsestransko pomoč njegovi delavnici.
NATHAN LAUBE NA ORGLAH – nekaj zvočnih aperitivov:
Rossini youtu.be/_oVf58CqUWE?feature=shared&t=176
Wagner youtu.be/cufgvjwJGpE?feature=shared&t=906
..in na lanskem koncertu v Zavodu sv. Stanislava
youtu.be/KjDrpSwNyNc?feature=shared&t=3806
Na sobotnem koncertu, na Močnikovih orglah v francoskem romantičnem slogu, se bo virtuozu z dvema (slovenskima) božičnima biseroma pridružila tudi sopranistka Neža Močnik, hči orglarja Močnika in študentka Akademije za glasbo v Lj.
Pridružite se in se predajte užitku mogočnih in nežnih zvokov odličnih orgel “a la Française” v Ljubljani!
Vstop prost.
Z vašimi prostovoljnimi darovi bomo krili umetnikove potne stroške, stroške snemanja koncerta in dejavnosti za pridobivanje širše pomoči orglarstvu. SRČNA HVALA VAM VNAPREJ! 

univ. doc. Dalibor Miklavčič
http://dalibor-miklavcic.com
Atelier Pedalcembalo & Pedal-Pianoforte