Informacije o dogodku:

Zaključni koncert slovenskega orgelskega ciklusa, 17. sezona, 2018
    ORGELSKI KINO – Improvizacije k nememu filmu Fantom iz opere
    Ulrich Walther, orgle

Slovensko orgelsko društvo v sodelovanju s Slovensko filharmonijo prireja večer, ki bo gledalce popeljal v preteklost. Famozna nema ameriška grozljivka Fantom iz opere (1929) bo prvič v Sloveniji predvajana ob improvizaciji na orgle v izvedbi priznanega nemškega orglavca Ulricha Waltherja. Orgelski kino je v zlatih časih nemih filmov predstavljal nepogrešljiv del filmske industrije v Ameriki in nekaterih delih Evrope, dandanes pa zaradi svoje edinstvenosti ponovno pridobiva na priljubljenosti.

Cene vstopnic: 12,00 € / *9,00 €

*popust za dijake, študente, upokojence, abonente Slovenske filharmonije in člane Slovenskega orgelskega društva

Vstopnice se prodajajo na blagajni Slovenske filharmonije, Kongresni trg 10, 1000 Ljubljana, med delavniki od 11. do 13. in od 15. do 17. ure ter uro pred koncertom, T +386 1 24 10 800, info@filharmonija.si

Več informacij o dogodku in izvajalcu v priponki: Orgelski kino